Forumüstü Rol Yapma Oyunu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumüstü Rol Yapma Oyunu

Fantastik gençler buraya

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RP nedir ne değildir ve RP önerileri.

YazarMesaj
Muratus
Dungeon Master
Muratus

Erkek Mesaj Sayısı : 148

RP nedir ne değildir ve RP önerileri. Empty
MesajKonu: RP nedir ne değildir ve RP önerileri.   RP nedir ne değildir ve RP önerileri. Icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 9:56 pm

RP nedir?RP rol yapmaktır.RP yi en iyi küçük çocuklar yapar eğer onları bir oyuncağıyla oynarken falan izlerseniz anlarsınız Very Happy

RP yaparken en çok düşülen hatalardan biride oyunucunun Kapıdan içeri giriyorum karşıma çıkanları kesiyorum gördüğüm kutuyu açıp içindekileri alıyorum ve kaçıyorum gibi davranması.Bu yanlış bi harekettir.Oyunda siz hamlenizi yaparsınız DM sonunu getirir.

Birde yapılan questlerle alakalı konuşalım.Bir oyuncu bir quest için yola çıkmışsa,şehirden alışveriş yapamaz.(Başıma gelen bir olay)FRP İçi yerlerde hiç birşey yapamaz eğer quest için yola çıkmışsa.FRP dışına karışılmıyor tabii..

Şimdi bir RP örneği görelim.Tabii bu bir masaüstü RP si forumda biraz daha farklı oluyor ama olayı böyle.. (Alıntıdır)

DM: Darron bir ses duyuyorsun
Darron: Bekleyin bir saniye…Sizde duydunuz mu? ---Dme dönerek ne duyuyorum?
DM:Kalabalık bir ayak sesi goblinler tam size doğru geliyorlar çok uzakta sayılmazlar
Darron:Abi ne yaptın ya daha yeni savaştan çıktık
DM:Sen sus!
Darron:Goblinler…GOBLİNLER geliyor hazırlığınız yapın yakındalar!
Gail:Darron sen ve Siels şu ağaçların orada hazır olun işaretimle saldırın.Siels elinde güzel büyülerin var mı?
Siels:Sen kendin için endişelen!
Naoj:Şimdi tartışmanın sırası değil Gail şu ipin ucunu şu ağaca bağla.
Gail:Pekala tamam geliyorlar herkez yerlerine
PAUSE []--Şimdi bakalım sık bir ormanlık içindeyiz Gail ve Naoj ağaçlar arasına ip bağlamışlar goblinleri bekliyorlar ama goblinlerin nereden gelceklerini bilmiyorlar!Siels büyüsünü seçmiş beklerken Darron da okunu çekmiş saldırı emrini bekliyor.PLAY >
DM:Goblinler uluyarak yaklaşmaya devam ediyor çok yakında olduklarını biliyorsunuz!
Gail:ŞİMDİ
Naojla Gail ipi gerer…
DM:Darron ve Siels acıyla fark ederlerki tuzağa sadece 4 goblin yakalanmıştır geri kalan 5 goblin ağacın yanlarından dolaşmıştır Ancak bunu Gail ve Naoj daha bilmemektedir…
Darron:NAOJ ARKANIZDALAR.Kaslarım acıyla inlerken yayımı son bir çabayla yere kapaklanmış olan en iri gobine doğrultum okun yaytan şaha kalkarak gitmesine izin verdim
Siels:İyiki daha önceden darrondan bu oku almışım diye düşünmektedir eline oku alır kimsenin anlamadığı kadim birkaç büyü sözcüğü mırıldanır ardından Naojla Gailin en yakınındaki goblini hedef olarak seçer okun alevlendiği anda sözcükleri sona erer ok elinden fırlarken yanan ok goblinin bedeninde son bulur.

En yeni başlayanlara biraz bilgi veriyim dedim Smile Umarım yardımcı olmuşumdur hiç değilse kaba taslak öğrendiniz işte Razz
https://faerun.yetkin-forum.com

RP nedir ne değildir ve RP önerileri.
1 sayfadaki 1 sayfası